Różany splot – Europejskie Dni Dziedzictwa w Kozłówce

7 września 2019
Różany splot – Europejskie Dni Dziedzictwa w Kozłówce

Nawiązując do hasła tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa „Polski splot”, w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbędzie się wydarzenie pod tytułem „Różany splot”.

Osią wydarzenia będzie finisaż wystawy czasowej „Róża do wszystkich rzeczy…”, prezentowanej w tym sezonie w Muzeum. Wystawa inspirowana jest popularnym motywem róży, występującym w sztuce i kulturze jako motyw dekoracyjny, symbol, znak, ale także imię szczególnie popularne w rodzinie Zamoyskich. O wystawie, podczas zwiedzania kuratorskiego, opowie jej kurator Karolina Wilkowicz, prezentując ciekawostki i detale eksponowanych zabytków. Dla aktywnych uczestników przygotowane zostały warsztaty haftu motywów różanych oraz wykład na temat pielęgnacji róż w przydomowych ogródkach, przygotowany we współpracy z Ogrodem Botanicznym UMCS, który odbędzie się pośród różanych kwater w kozłowieckim parku.

11:00 – 14:00 – warsztaty haftu (prowadzenie Anna Szczepaniak, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, miejsce: przed wejściem do pałacu)

12:00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Róża do wszystkich rzeczy…” (prowadzenie Karolina Wilkowicz, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, miejsce: wystawa czasowa w Teatralni)

13:30 – wykład o pielęgnacji róż (prowadzenie: dr inż. Krystyna Rysiak, Ogród Botaniczny UMCS, miejsce: ogród różany za pałacem)

Wstęp bezpłatny na wszystkie elementy wydarzenia.