Edukacja wczesnoszkolna

 1.  „Sto lat temu, w pałacu Konstantego Zamoyskiego”

  Podczas wędrówki przez pałacowe wnętrza, prywatne i reprezentacyjne, dzieci oglądają interesujące, nieużywane dziś sprzęty, poznają funkcje przedmiotów i pomieszczeń, a także różne aspekty życia dziewiętnastowiecznej Polski. Zajęcia stawiają na interakcję z grupą i są połączone ze zwiedzaniem wnętrz pałacowych z przełomu XIX i XX wieku. Podczas lekcji wykorzystywane są karty edukacyjne. Podsumowaniem jest konkurs z nagrodami.

  Czas trwania około 60 min.
  Koszt – bilety wstępu do Pałacu (12 zł/os.) + 150 zł od grupy

   
 2. „Zabawki – historia prawdziwa”

  Zabawki zawsze odzwierciedlały epokę, w której powstawały: modę, obyczaje, technikę, wydarzenie historyczne. Sprawiały radość, rozbudzały wyobraźnię i uczyły. W trakcie zajęć, odbywających się w sali edukacyjnej, uczestnicy dowiedzą się, czemu służą zabawki i jak zmieniały się na przestrzeni wieków. Dzięki zajęciom warsztatowym, przeprowadzanym w sali edukacyjnej, każdy uczestnik będzie mógł wykonać własną, niepowtarzalną zabawkę.

  Czas trwania około 90 min.
  Koszt – 150 zł od grupy

   
 3. „Barokowo – ogrodowo”

  Na przykładzie zespołu pałacowo-parkowego w Kozłówce uczestnicy dowiedzą się, na czym polega kompozycja ogrodu barokowego. Pogadanka połączona jest ze spacerem (uzależnionym od warunków pogodowych). Podczas warsztatów w sali edukacyjnej, wykorzystując karty pracy, będą mogli stworzyć własny plan ogrodu.

  Czas trwania około 90 min.
  Koszt – 150 zł od grupy

   
 4. „Moda na czystość”

  Podczas zajęć, prowadzonych w sali edukacyjnej, uczestnicy poznają historię higieny, środków czystości, naczyń i innych przyborów toaletowych. Będą mogli też samodzielnie wykonać dla siebie sól kosmetyczną.

  Czas trwania około 90 min.
  Koszt  – 150 zł od grupy

   
 5. „Sztuka podróżowania”

  W powozowni w Kozłówce możemy zobaczyć jakie środki lokomocji mógł mieć do dyspozycji mieszkaniec pałacu sto lat temu. Nie jest to jednak opowieść wyczerpana, jest jeszcze wiele do opowiedzenia. Podczas lekcji poznamy między innymi fakty i ciekawostki techniczne, które przydadzą się w części warsztatowej. W jej trakcie uczestnicy zamienią się w pracowników agencji reklamowej i postarają się wypromować model samochodu z początku XX wieku.

  Czas trwania około 90 min.
  Koszt – bilety wstępu do Powozowni (3 zł/os.) + 150 zł od grupy

Alert Systemowy