Autor: Oliwia Kaczmarzewska

Życzenia Wielkanocne 2025

15 kwietnia 2025
Tło całej grafiki utrzymane jest w głębokim, bordowo-czerwonym kolorze, który w górnej części przechodzi w ciemniejszy cień. Na środku po lewej stronie znajduje się życzenie wielkanocne napisane złotymi literami:

„JAK NAJRADOŚNIEJSZYCH ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO życzą pracownicy i dyrekcja Muzeum Zamoyskich w Kozłówce”

Poniżej, centralnie, widnieje herb Muzeum Zamoyskich – złoty, stylizowany znak z koroną i inicjałami – a pod nim podpis:

„Kozłówka, Wielkanoc 2025”

Po prawej stronie znajduje się dynamiczna postać zmartwychwstałego Chrystusa – młody mężczyzna z długimi, brązowymi włosami, o silnej, nagiej sylwetce przepasanej białym materiałem na biodrach. Prawą rękę wznosi w geście błogosławieństwa, lewa jest lekko opuszczona. Na ciele widoczne są rany po ukrzyżowaniu: na boku oraz na stopach. Postać oświetlona jest snopem światła z góry, który wyraźnie kontrastuje z ciemnym tłem.

Obok postaci Chrystusa widnieje napis:
„Alleluja!” – złotą, kaligraficzną czcionką.

Po lewej stronie, poniżej tekstu z życzeniami, znajduje się postać anioła w białych szatach i ze skrzydłami. Anioł ma delikatną twarz i unosi prawą rękę do góry w geście wskazania – spogląda na widza z powagą.

W prawym dolnym rogu znajduje się dopisek małą czcionką:
„W projekcie wykorzystano fragmenty obrazu „Zmartwychwstanie” autorstwa Caravaggia”

Życzenie Wielkanocne

Tło całej grafiki utrzymane jest w głębokim, bordowo-czerwonym kolorze, który w górnej części przechodzi w ciemniejszy cień. Na środku po lewej stronie znajduje się życzenie wielkanocne napisane złotymi literami: „JAK NAJRADOŚNIEJSZYCH ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO życzą pracownicy i dyrekcja Muzeum Zamoyskich w Kozłówce” Poniżej, centralnie, widnieje herb Muzeum Zamoyskich – złoty, stylizowany znak z koroną i inicjałami – a pod nim podpis: „Kozłówka, Wielkanoc 2025” Po prawej stronie znajduje się dynamiczna postać zmartwychwstałego Chrystusa – młody mężczyzna z długimi, brązowymi włosami, o silnej, nagiej sylwetce przepasanej białym materiałem na biodrach. Prawą rękę wznosi w geście błogosławieństwa, lewa jest lekko opuszczona. Na ciele widoczne są rany po ukrzyżowaniu: na boku oraz na stopach. Postać oświetlona jest snopem światła z góry, który wyraźnie kontrastuje z ciemnym tłem. Obok postaci Chrystusa widnieje napis: „Alleluja!” – złotą, kaligraficzną czcionką. Po lewej stronie, poniżej tekstu z życzeniami, znajduje się postać anioła w białych szatach i ze skrzydłami. Anioł ma delikatną twarz i unosi prawą rękę do góry w geście wskazania – spogląda na widza z powagą. W prawym dolnym rogu znajduje się dopisek małą czcionką: „W projekcie wykorzystano fragmenty obrazu „Zmartwychwstanie” autorstwa Caravaggia”

Jak najradośniejszych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzą pracownicy i dyrekcja Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Alleluja!

 

 

W projekcie wykorzystano fragmenty obrazu przypisywanego Cecco del Caravaggio (właśc. Francesco Boneri, c.1585-c.1620), Zmartwychwstanie Pańskie.

 

Alert Systemowy