Edukacja szkolna klasy IV–VIII

Zajęcia edukacyjne

Zajęcia edukacyjne

Zajęcia edukacyjne

Moda na czystość
Podczas zajęć, prowadzonych w sali edukacyjnej, uczestnicy dowiedzą się jak na przestrzeni wieków zmieniało się podejście do higieny, poznają historię środków czystości, naczyń i innych przyborów toaletowych. Będą mogli też samodzielnie wykonać dla siebie kolorowe i pachnące mydełko.
Czas trwania: ok. 60 min.
Miejsce: Sala edukacyjna
Koszt  – 200 zł od grupy (maks. 25 osób)

Antyk grecki i rzymski – żywe źródło europejskiej kultury
Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak wiele inspiracji czerpano ze świata starożytnego, m.in. na przykładzie architektury kozłowieckiej rezydencji oraz znajdujących się w niej zbiorów. Wezmą też udział w quizie sprawdzającym ich wiedzę na temat antyku.
Czas trwania: ok. 60 min.
Miejsce: Pałac
Koszt – bilety wstępu do Pałacu + 200 zł od grupy (maks. 25 osób)

Barokowo – ogrodowo
Na przykładzie założenia parkowego w Kozłówce uczestnicy odnajdą podobieństwa i różnice między ogrodem francuskim i angielskim, zapoznają się z terminami stosowanymi w opisach ogrodów zabytkowych i wzbogacą swoją wiedzę na temat uprawianych w nich roślin. Pogadanka połączona ze spacerem, uzależnionym od warunków pogodowych.
Czas trwania: ok. 60 min.
Miejsce: Park
Koszt – 200 zł od grupy (maks. 25 osób)

Drzewo genealogiczne
Na zajęciach odbywających się w ekspozycji „Rodzinny album” uczestnicy dowiedzą się, czym jest genealogia, poznają sposoby wyszukiwania informacji o przodkach, nauczą się archiwizować fotografie i tworzyć rodzinne albumy. Podczas warsztatów wykonają drzewo genealogiczne własnej rodziny.
Czas trwania około 90 min.
Miejsce: Oficyna południowa: ekspozycja „Rodzinny album”, sala edukacyjna
Koszt – bilety wstępu na ekspozycję + 200 zł od grupy (maks. 25 osób)

Elegancja Francja, czyli o modzie w XIX wieku
Na podstawie fotografii prezentowanych w ekspozycji „Rodzinny album” oraz rycin z francuskich żurnali uczestnicy dowiedzą się, jak zmieniały się trendy w XIX-wiecznej modzie, co wypadało nosić, jakie tkaniny i kolory dominowały. Podczas warsztatów zaprojektują strój eleganckiej damy lub dżentelmena.
Czas trwania około 90 min.
Miejsce: Oficyna południowa: ekspozycja „Rodzinny album”, sala warsztatowa
Koszt – bilety wstępu na ekspozycję + 200 zł od grupy (maks. 25 osób)

Zduńskie opowieści
Na przykładzie kozłowieckich pieców uczestnicy posłuchają o dawnych sposobach ogrzewania wnętrz. Dowiedzą się, co robił zdun, poznają historię pieca kaflowego, jego budowę, a także sposoby dekorowania. Podczas wizyty w Lapidarium obejrzą ceramiczne kafle od środka. W części warsztatowej wykonają własną dekorację z zimnej porcelany.
Czas trwania około 90 min.
Miejsce: Oficyna północna: ekspozycja „Lapidarium”, sala edukacyjna
Koszt – 200 zł od grupy (maks. 25 osób)

Alert Systemowy