Dzień Dziecka na sportowo

1 czerwca 2019
Dzień Dziecka na sportowo

Dzień Dziecka na sportowo

Dzień Dziecka na sportowo

Z okazji Dnia Dziecka zaprosiliśmy dzieci i młodzież na wydarzenie „Sportowa Kozłówka”. Podczas sobotniej wizyty w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce dzieci mogły bezpłatnie zwiedzić wszystkie ekspozycje i skorzystać z wielu atrakcji na świeżym powietrzu. Przed pałacem czekały muzealne gry karciane osadzone w historycznych realiach „Pałacowy zawrót głowy” oraz pokazy gimnastyczne ze wstążką wykonane przez uczennice klas sportowych ze Szkoły Podstawowej w Kamionce (pod kierunkiem p. Moniki Obroślak).

W parku czekał rowerowy tor przeszkód, policyjne motocykle i zabawy związane z ruchem drogowym zorganizowane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie i Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Nie zabrakło także gier sportowych i zabaw plastycznych, wśród których znalazły się wielkie, plenerowe warcaby, rzut oszczepem przez koła olimpijskie, bule oraz gry z piłką. Dodatkowo najmłodsze dzieci uczestniczyły w specjalnym zwiedzaniu, podczas którego w koronach na głowie, przeobraziły się w mieszkańców pałacu i pod okiem przewodniczki w stroju z epoki zwiedziły wnętrza pałacowe.

Na wszystkie dzieci, które tego dnia aktywnie uczestniczyły w atrakcjach i zabawach, czekały upominki.

„Sportowa Kozłówka” jest nawiązaniem do tradycji Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, którego prezesem był Adam Zamoyski, II ordynat kozłowiecki. Powstanie organizacji poprzedzone było wcześniejszą kilkuletnią działalnością Klubu Sportowego „Kozłówka”, w którą mocno zaangażowani zostali dwaj synowie Adama: Aleksander (Leszek) i Michał oraz żona Aleksandra Jadwiga.

Za sprawą prezesa Adama Zamoyskiego, jego osobistych ambicji i podejmowanych działań, Kozłówka stała się ogólnopolską areną dla rozwoju powszechnej kultury fizycznej i miejscem kształtowania ludzkich charakterów i postaw społecznych, zgodnie z mottem organizacji „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Alert Systemowy