Autor: Beata Filipowicz

Ferie w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce – oferta edukacyjna dla grup zorganizowanych

15 stycznia 2024
Elegancja Francja, czyli o modzie w XIX wieku

Kolorowa fotografia przedstawiająca grupę osób, dziewczynek i chłopców, pracujących przy stole nad projektem stroju. Na blacie rozrzucone szablony z manekinami, ścinki kolorowych tkanin, kleje i nożyczki.

Ferie w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce – oferta edukacyjna dla grup zorganizowanych

Elegancja Francja, czyli o modzie w XIX wieku Kolorowa fotografia przedstawiająca grupę osób, dziewczynek i chłopców, pracujących przy stole nad projektem stroju. Na blacie rozrzucone szablony z manekinami, ścinki kolorowych tkanin, kleje i nożyczki.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza do skorzystania z oferty edukacyjnej dla grup zorganizowanych, realizowanej w okresie zimowym 2024. Oferujemy ciekawe zajęcia i warsztaty nawiązujące do dawnej kultury ziemiańskiej czy obrazujące rzeczywistość po 1945 r.

Zajęcia edukacyjne prowadzone są w grupach do 25 osób. Istnieje możliwość dostosowania do wieku uczestników lub charakteru grupy. Szczegółowe ustalenia uzgadniane są podczas wymaganej rezerwacji pod nr. tel. 81 85 28 310.

Dostępne tematy:

1. Drzewo genealogiczne

Na zajęciach odbywających się w ekspozycji „Rodzinny album” uczestnicy dowiedzą się, czym jest genealogia, poznają sposoby wyszukiwania informacji o przodkach, nauczą się archiwizować fotografie i tworzyć rodzinne albumy. Podczas warsztatów wykonają drzewo genealogiczne własnej rodziny.

Czas trwania około 90 min.

Miejsce: Oficyna południowa: ekspozycja „Rodzinny album”, sala edukacyjna

Koszt – bilety wstępu na ekspozycję + 500 zł od grupy

2. Muzealnik na tropie

Po co się tworzy muzea, jak należy się w nich zachować, jak wygląda praca kustosza i czy warto opisywać muzealne zbiory? Na te i wiele innych pytań uczestnicy otrzymają odpowiedź w trakcie spaceru dydaktycznego, powiązanego z oglądaniem magazynów studyjnych. Podczas warsztatów wykonają własną kartę eksponatu.

Czas trwania około 60 min.
Miejsce: Oficyna północna, sala warsztatowa
Koszt – 500 zł od grupy

3. Elegancja Francja, czyli o modzie w XIX wieku
Na podstawie fotografii prezentowanych w ekspozycji „Rodzinny album” oraz rycin z francuskich żurnali uczestnicy dowiedzą się, jak zmieniały się trendy w XIX-wiecznej modzie, co wypadało nosić, jakie tkaniny i kolory dominowały. Podczas warsztatów zaprojektują strój eleganckiej damy lub dżentelmena.
Czas trwania około 90 min.
Miejsce: Oficyna południowa: ekspozycja „Rodzinny album”, sala warsztatowa
Koszt – bilety wstępu na ekspozycję + 500 zł od grupy

4. Moda na czystość

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak na przestrzeni wieków zmieniało się podejście do higieny, poznają historię środków czystości, naczyń i innych przyborów toaletowych. Będą mogli też samodzielnie wykonać kolorowe i pachnące mydełko.

Czas trwania około 60 min.

Miejsce: Oficyna Północna, Sala edukacyjna

Koszt  – 500 zł od grupy

5. Cały naród buduje swoją stolicę

Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak ważnym zagadnieniem dla władzy i społeczeństwa była odbudowa, zniszczonej po II wojnie światowej, Warszawy.

Czas trwania: ok. 50 min.

Miejsce: Socrealizm. Galeria Sztuki

Koszt – bilety wstępu na ekspozycję + 300 zł od grupy

 

Aktualne informacje o terminach i cenach na stronie internetowej www.muzeumzamoyskich.pl

Alert Systemowy