Autor: Beata Filipowicz

„Muzyka filmowa wielkiego i małego ekranu”

15 lipca 2023
Foto

Foto

Foto

Sobota, 15 lipca 2023, godz. 17:00

Kaplica Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

 

 

KAMERALNA ORKIESTRA AKORDEONOWA „ARTI SENTEMO” w składzie:

Dyrygent – Zbigniew Czuryło

Akordeon 1 – Adam Dudek, Jakub Stefaniak

Akordeon 2 – Szymon Lipiński, Karol Zbaracki, Stanisław Krupa

Akordeon 3 – Jakub Mackiewicz, Jakub Palinowski

Akordeon 4 – Anna Szczęsna, Marcel Semeniuk

Akordeon basowy – Mateusz Golonka

Instrumenty perkusyjne – Julia Drożdż

Flet – Justyna Czuryło

 

W programie: Krzesimir Dębski, Michał Lorenc, Wojciech Kilar, Carlos Gardel, Ramin Djawadi.

 

Kameralna Orkiestra Akordeonowa ARTI SENTEMO z Radzynia Podlaskiego swoją działalność rozpoczęła w 2013 r. Pomysłodawcą, założycielem oraz dyrygentem orkiestry jest Zbigniew Czuryło, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, krajowy konsultant CEA. Skład orkiestry tworzą młodzi muzycy, laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów instrumentalnych w grze solowej i kameralnej - stypendyści Premiera RP, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, Marszałka Województwa Lubelskiego, Rektorów Uczelni Wyższych.

Orkiestra koncertuje w kraju i za granicą – łącznie wykonała ponad 250 koncertów. Swój dorobek artystyczny prezentowała m.in. na scenach krajowych filharmonii, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, Pałacu Staszica PAN, Teatrze Królewskim w Warszawskich Łazienkach, na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim oraz w Domu Polonii w Warszawie. Koncertowała w Szwajcarii, Niemczech, na Słowacji i we Włoszech.

Orkiestra była wielokrotnie nagradzana m.in. na konkursach międzynarodowych w kategorii muzyki klasycznej i rozrywkowej. Brała udział w międzynarodowych festiwalach, m.in. "Italia - Dolomity 2017”, Lato w Zakopanem, Tempus Paschale w Lublinie, Międzynarodowa Wiosna Akordeonowa Sanok 2020. Inaugurowała Międzynarodowe Konkursy Akordeonowe, m.in. w Sanoku i w Solcu Kujawskim. Wzięła udział w realizacji projektu Czesława Mozila "Grajkowie przyszłości” (płyta zdobyła nagrodę Fryderyki 2021).

Autorskim projektem artystycznym orkiestry jest Noworoczna Gala Akordeonowa w Radzyniu Podlaskim, która od 10 lat odbywa się w pierwszym tygodniu stycznia i skupia ponad tysięczną publiczność.

W obszernym repertuarze orkiestry znajduje się muzyka klasyczna, rozrywkowa i filmowa. Arti Sentemo wykonuje m.in. transkrypcje dzieł symfonicznych różnych epok oraz muzykę oryginalną – akordeonową. Orkiestrę charakteryzuje wysoki poziom artystyczny oraz ogromna pasja i charyzma. Działalność orkiestry wspiera Stowarzyszenie Melodia-Art przy PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Siedzibą Arti Sentemo jest Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim.

Orkiestrę można obserwować: na Facebook’u  na Youtube oraz na Instagramie. Wydała także płytę CD „Arti Sentemo Classic”, która jest również dostępna do wysłuchania na Spotify.

 

Bilety dostępne tylko w kasie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i online https://bilety.muzeumzamoyskich.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=76010

 

Alert Systemowy