Kozłowiecki Smyk, czyli Dzień Dziecka w Kozłówce, 5 czerwca 2022 r.

1 czerwca 2022
Plakat. Na górze, na czerwonym tle nazwa wydarzenia: Kozłowiecki Smyk… czyli Dzień Dziecka w Kozłówce, 5 czerwca 2022 r.
Pod spodem, na jasnym tle, po prawej stronie archiwalne, czarno-białe zdjęcie dziewczynki z wachlarzem. Dziewczynka ubrana jest w krótką, koronkową sukienkę przepasaną w pasie ciemną kokardą. Trzyma wachlarz za głową.
Po lewej stronie program wydarzenia (od góry): Zwiedzanie dla dzieci, pałac, godzina 12:00. Kolorowanki, boczny taras pałacu, od godziny 12:00. Czytanie bajki, boczny taras pałacu, od godziny 13:00. Gra terenowa, park, od godziny 10:00.
Wstęp bezpłatny do Pałacu i Powozowni dla dzieci do 18 roku życia. Wymagana rezerwacja: rezerwacja@muzeumzamoyskich.pl lub telefonicznie 81 852 83 10.
Na samym dole plakatu logo Muzeum, Pomnik Historii oraz Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego i napis Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Plakat wydarzenia Kozłowiecki Smyk

Plakat. Na górze, na czerwonym tle nazwa wydarzenia: Kozłowiecki Smyk… czyli Dzień Dziecka w Kozłówce, 5 czerwca 2022 r. Pod spodem, na jasnym tle, po prawej stronie archiwalne, czarno-białe zdjęcie dziewczynki z wachlarzem. Dziewczynka ubrana jest w krótką, koronkową sukienkę przepasaną w pasie ciemną kokardą. Trzyma wachlarz za głową. Po lewej stronie program wydarzenia (od góry): Zwiedzanie dla dzieci, pałac, godzina 12:00. Kolorowanki, boczny taras pałacu, od godziny 12:00. Czytanie bajki, boczny taras pałacu, od godziny 13:00. Gra terenowa, park, od godziny 10:00. Wstęp bezpłatny do Pałacu i Powozowni dla dzieci do 18 roku życia. Wymagana rezerwacja: rezerwacja@muzeumzamoyskich.pl lub telefonicznie 81 852 83 10. Na samym dole plakatu logo Muzeum, Pomnik Historii oraz Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego i napis Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Zaczarowany świat dzieciństwa, świat serso, domków dla lalek, koników bujanych. Zapomniany świat naszych dziadków i pradziadków, świat edukacji młodych ziemian i arystokratów, świat bon i guwernantek, rzemiennej dyscypliny i żmudnego kaligrafowania w kajecie…

Tak dawniej wyglądało życie najmłodszych, a my z okazji Dnia Dziecka chcemy przybliżyć naszym najmłodszym gościom Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i historię z nim związaną.

W najbliższą niedzielę, 5 czerwca zapraszamy dzieci w towarzystwie dorosłych na wydarzenie „Kozłowiecki Smyk”. Na uczestniczki i uczestników czekać będzie specjalne zwiedzanie, dzięki któremu odkryją piękne wnętrza pałacu w Kozłówce. Będzie też czytanie bajki, rysowanie i wcale niełatwa gra terenowa.

W programie:

Zwiedzanie dla dzieci | pałac | godzina 12:00

Specjalne zwiedzanie pałacu dla najmłodszych, podczas którego dzieci w koronach na głowie przeobrażą się w mieszkańców pałacu i pod okiem przewodniczki w stroju z epoki zwiedzą wnętrza pałacowe.

*Zwiedzanie pałacu dla dzieci (3–10 lat z jednym opiekunem) o godz. 12:00, wymagana rezerwacja: rezerwacja@muzeumzamoyskich.pl lub telefonicznie 81 852 83 10.

Kolorowanki | boczny taras pałacu | od godziny 12:00

Plastyczna propozycja dla przedszkolaków, dzieci szkolnych, ich rodziców i dziadków, ale też dla wszystkich, którzy zechcą pobawić się w kolorowanie widoków pałacu w Kozłówce, portretów Zamoyskich, porcelanowych figurek oraz oczywiście kozłowieckiego pawia.

Czytanie bajki | boczny taras pałacu | od godziny 13:00

Na ukwieconym tarasie przy pałacu będzie można posłuchać wierszowanej bajki „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko” autorstwa Marii Konopnickiej.

Gra terenowa | park | od godziny 10:00

Gra „Szlak pomnikowych drzew w Kozłówce” jest propozycją dla starszych dzieci i młodzieży. Trasa wędrówki prowadzi szlakiem drzew – pomników przyrody, a zadania dotyczą losów Kozłówki oraz jej mieszkańców.

Arkusz do gry do pobrania w kasie Muzeum.

Wstęp bezpłatny do Pałacu i Powozowni dla dzieci do 18 roku życia (wymagana rezerwacja mailowa, telefoniczna lub w kasie Muzeum).

Alert Systemowy