Autor: Beata Filipowicz

Muzeum na obcasach

13 marca 2024
Grupa dziewięciu kobiet ubranych w stylowe stroje. Pomiędzy nimi mężczyzna w garniturze trzyma bukiet kwiatów. W tle front pałacu.

Muzeum na obcasach

Grupa dziewięciu kobiet ubranych w stylowe stroje. Pomiędzy nimi mężczyzna w garniturze trzyma bukiet kwiatów. W tle front pałacu.

W niedzielę, 10 marca, odbyła się pierwsza edycja wydarzenia „Muzeum na obcasach”, które okazało się niezwykłym sukcesem. Liczne atrakcje przygotowane tego dnia w Kozłówce przyciągnęły grono miłośników historii i kultury. To wyjątkowe wydarzenie było szczególną okazją, by docenić i uhonorować wszystkie kobiety. W przestrzeniach kozłowieckiego muzeum można było obejrzeć pokaz mody XIX-wiecznej oraz mody powojennej, wziąć udział w warsztatach florystycznych i kulinarnych, posłuchać opowieści o parzeniu herbaty czy zabytkowych fotografiach oraz uczestniczyć w spotkaniu autorskim i koncercie na fortepian i fisharmonię.

 

Wydarzenie „Muzeum na obcasach” objął patronatem honorowym Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski.

 

Serdeczne podziękowania składamy naszym Partnerom i Przyjaciołom:

 

Kołu Gospodyń Wiejskich „Skrobowianki” za przygotowanie widowiskowego pokazu mody XIX-wiecznej i prowadzenie warsztatów kulinarno-teatralnych „Słodka Sztuka. Warsztaty Dekoracji Wielkanocnych”

 

Klubom Seniora z Niedźwiady, Tarła i Zabiela za wyjątkową prezentację strojów z czasów powojennych

 

Pani Dagmarze Leszkowicz-Zaluskiej za przybliżenie swojej najnowszej powieści „O nic nie pytaj”, której fabuła powiązana jest z Kozłówką

 

Pani Barbarze Matwiejczyk za wciągające opowieści o historiach, które możemy wyczytać z zabytkowych fotografii

 

Panu Piotrowi Marcowi za poprowadzenie pachnących i kolorowych warsztatów florystycznych

 

Towarzystwu Przyjaciół Muzeum Zamoyskich w Kozłówce za organizację nastrojowego koncertu „Duetu na 149 klawiszy: fisharmonia i fortepian”

 

Powiatowi Lubartowskiemu za dofinansowanie koncertu

 

Winnicy Sienkiewicz za profesjonalnie przygotowaną degustację lokalnych produktów.

 

Szczególnie chcielibyśmy podziękować przedstawicielom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego za ich obecność i wsparcie: Wicemarszałkowi Województwa Lubelskiego – Panu Zbigniewowi Wojciechowskiemu, Członkowi Zarządu Województwa Lubelskiego – Panu Bartłomiejowi Bałabanowi oraz Pani Elżbiecie Katarzynie Kędzierskiej – Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego.

 

„Muzeum na obcasach” to nie tylko wydarzenie kulturalne, ale także okazja do promocji dziedzictwa kulturowego województwa lubelskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze starania i dołączyli do nas tego dnia. Wasza obecność uczyniła to wydarzenie niezapomnianym!

 

Alert Systemowy