Orły, sokoły… w obiektywie

21 marca 2017
gallery_(17)

gallery_(17)

gallery_(17)

marzec–czerwiec 2017

Orły, sokoły… w obiektywie

miejsce: Teatralnia sala wystaw

Od 21 marca w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce (w budynku teatralni na pierwszym piętrze) czynna jest wystawa czasowa „Orły, sokoły… w obiektywie”. Na fotografiach przedstawione są ptaki łowcze, czyli ptaki drapieżne, układane i używane do polowania. Są to zarówno ptaki wysokiego lotu – sokoły (białozór, raróg, sokół wędrowny), jak i ptaki niskiego lotu – orły i jastrzębie, a wśród nich orzeł przedni i krogulec. Zobaczymy piękno ptaków drapieżnych począwszy od piskląt do dorosłych osobników. Zdjęcia wykonano w Polsce, w Świętym Antonie na Słowacji oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podczas Festiwalu Sokolniczego w Abu Dhabi. Oprócz ptaków przywita nas też pointer – pies podsokoli.

Autorami zdjęć są: Adam Dopierała, Mikołaj Dopierała, Anna Fic-Lazor, Henryk Mąka, Michał Pszczółka, Jarosław Przydacz, Łukasz Rojek i Paweł Szczepaniak.

Sponsorem wystawy jest Polski Klub Sokolników Polskiego Związku Łowieckiego „Gniazdo Sokolników”, które w tym roku obchodzi 45-lecie powstania.

Poza samą wystawą przygotowaliśmy też ciekawe atrakcje dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty plastyczne, na których będzie można zapoznać się z ptakami łowczymi i je narysować.
Zajęcia dla grup liczących od 10 do 30 osób.
Czas trwania około 60 min.
Koszt – bilety wstępu na wystawę (2 zł/os.) + 100 zł od grupy

Alert Systemowy