Autor: Agata Ulanowska

Muzeum nagrodzone Złotą Pinezką Google

26 lipca 2023
Muzeum nagrodzone Złotą Pinezką Google

Muzeum nagrodzone Złotą Pinezką Google

Muzeum nagrodzone Złotą Pinezką Google

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce po raz kolejny znalazło się wśród szesnastu zamków i pałaców wyróżnionych w kolejnej edycji Złotych Pinezek. Statuetka trafia do miejsc najbardziej docenianych przez  użytkowników i użytkowniczki Map Google – po jednym z każdego województwa. Wśród laureatów znalazły się dwa zamki królewskie – ten na Wawelu i ten w Warszawie – ale także m.in. Zamek w Gołuchowie, Pałac Branickich, Zamek w Malborku czy Zamek Książ. W województwie lubelskim nagrodę otrzymało Muzeum Zamoyskich w Kozłówce – wyjątkowe miejsce, dawna siedziba arystokratycznych rodów Bielińskich i Zamoyskich, położone w otulinie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego.

To już drugie wyróżnienie dla zespołu pałacowo-parkowego w Kozłówce. Pierwszą Złotą Pinezkę zabytek otrzymał w 2020 roku, kiedy to wyłoniono laureatów w kategorii atrakcje turystyczne.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce obecnie ma już ponad 6 tysięcy opinii na Mapach Google, a średnia ocen wynosi 4,6.

Ciekawostki o wszystkich laureatach oraz podróżnicze porady można znaleźć w bezpłatnym e-booku Szlakiem zamków i pałaców”, który dostępny jest do pobrania na stronie www.zlotepinezki.pl.

Alert Systemowy