Autor: Beata Filipowicz

Teatr Akademii Artystycznej przedstawia: "DOM" – spektakl pełen symboliki i emocji

22 lutego 2024
Spektakl Dom

Spektakl Dom

Spektakl Dom

 

 

W czwartek, 22 lutego, w niezwykłej atmosferze kozłowieckiej Teatralni odbył się spektakl teatralny „Dom” przygotowany przez „studentów” Akademii Artystycznej działającej przy Środowiskowym Domu Pomocy w Lublinie. Widowisko obejrzeli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Firleju.

 

 

"DOM" nie jest zwykłym spektaklem. To wyjątkowa podróż przez emocje, która zdobyła serca publiczności nie tylko na dużych scenach Lublina, Lwowa i Sopotu, ale także w małych miejscowościach. Temat domu i rodzinnych więzi nabiera szczególnego znaczenia w obliczu trudności, jakie spotykają ludzi na całym świecie. Widowisko zrealizowane w technice teatru ruchu z elementami teatru czarnego, ukazuje bogactwo relacji rodzinnych i niezwykłą moc, jaką niesie ze sobą bezpieczeństwo i poczucie przynależności.

Reżyserem tego wyjątkowego przedstawienia jest pan Michał Stanowski, prezes Fundacji Nieprzetartego Szlaku, który wraz z panią Karoliną Czajką odpowiedzialny jest również za opracowanie muzyczne widowiska.

Środowiskowy Dom Samopomocy „Akademia Artystyczna” powstał w grudniu 2011 roku dzięki staraniom Fundacji Nieprzetartego Szlaku. Główną formą terapii i wsparcia jest angażowanie podopiecznych w indywidualne i zespołowe działania terapeutyczne przez sztukę oraz współorganizację imprez artystycznych dla osób pełnosprawnych oraz niepełnosprawnych intelektualnie i z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Dziękujemy za wyjątkowe doświadczenia artystyczne oraz za inspirującą lekcję życia, która skłoniła do refleksji nad własnym „domem”.

Alert Systemowy