Autor: Beata Filipowicz

Spektakl „JP2 Oczekiwane Pokolenie”

27 lipca 2022
Plakat. W tle zdjęcie fasady pałacu w Kozłówce. Na środku, na jasnym pasku napisy: Spektakl Krakowskiego Teatru Komedia, JP2 Oczekiwane pokolenie, Autor scenariusza i reżyser: Jan Korwin-Kochanowski, 3 sierpnia 2022 r. godz. 16:00, miejsce: Muzeum Zamoyskich, Kozłówka 3, 21-132 Kamionka. Nad nimi z lewej strony, w czerwonym kole napis: wstęp wolny. Poniżej napisów cztery okrągłe zdjęcia aktorów z nazwiskami.
Na górze logotyp organizatora: Fundacja „Damy Radę – z Kulturą” oraz partnerów: Krakowskiego Teatru Komedia i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.
Po prawej stronie logotypy patronów medialnych: RMF, New TV, Kulturalni.
Na dole plakatu patronat Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, logotyp programu „Warto być Polakiem” oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Pod spodem, na fioletowym pasku, adres www.krakowski-teatr-komedia.pl/2022-08-03/

Plakat spektaklu „JP2 Oczekiwane Pokolenie”

Plakat. W tle zdjęcie fasady pałacu w Kozłówce. Na środku, na jasnym pasku napisy: Spektakl Krakowskiego Teatru Komedia, JP2 Oczekiwane pokolenie, Autor scenariusza i reżyser: Jan Korwin-Kochanowski, 3 sierpnia 2022 r. godz. 16:00, miejsce: Muzeum Zamoyskich, Kozłówka 3, 21-132 Kamionka. Nad nimi z lewej strony, w czerwonym kole napis: wstęp wolny. Poniżej napisów cztery okrągłe zdjęcia aktorów z nazwiskami. Na górze logotyp organizatora: Fundacja „Damy Radę – z Kulturą” oraz partnerów: Krakowskiego Teatru Komedia i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Po prawej stronie logotypy patronów medialnych: RMF, New TV, Kulturalni. Na dole plakatu patronat Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, logotyp programu „Warto być Polakiem” oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Pod spodem, na fioletowym pasku, adres www.krakowski-teatr-komedia.pl/2022-08-03/

Spektakl „JP2 Oczekiwane Pokolenie”

Fundacja „Damy Radę – z Kulturą” zaprasza na spektakl Krakowskiego Teatru Komedia „JP2 Oczekiwane Pokolenie”, który odbędzie się 3 sierpnia 2022 roku o godz. 16:00 w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie w ramach programu „Warto być Polakiem”.

Sztuka, napisana i wyreżyserowana przez Jana Korwin-Kochanowskiego, pokazuje Karola Wojtyłę jako człowieka będącego dopiero na przedpolu swojego życia, zanim został Papieżem. Akcja rozgrywa się w garderobie, przed próbą generalną „Tryptyku rzymskiego”. Czwórka aktorów wprowadza widza w teatralny świat i przesądy, pokazując siłę przebaczenia oraz łączenia pokoleń, które mimo różnic potrafią mówić jednym językiem.

Data przedstawienia, 3 sierpnia, jest też dniem symbolicznym, ponieważ przypada wtedy 121 rocznica urodzin kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 1940–1941 późniejszy Prymas Polski przebywał w Pałacu Zamoyskich, pełnił tu posługę duszpasterską i uczestniczył w tajnym nauczaniu.

W spektaklu wystąpią: Agata Darnowska, Jan Korwin-Kochanowski, Renata Pałys, Marek Wolny.

Wstęp bezpłatny

Miejsce: plac przed Kaplicą pałacową w Kozłówce


 

Alert Systemowy