Autor: Beata Filipowicz

Swiętujemy urodziny Konstantego i Jadwigi

22 lutego 2024
Konstanty Zamoyski

Konstanty Zamoyski

Konstanty Zamoyski

22 lutego 2024 roku swoje 178. i 116. urodziny obchodziłyby dwie wyjątkowe osoby, które pozostawiły niezatarte ślady w historii Kozłówki. Wspominamy dziś urodziny hrabiego Konstantego Zamoyskiego (1846 – 1923) oraz hrabiny Jadwigi Zamoyskiej (1908 – 1998), właścicieli kozłowieckiego majątku, których pasja i oddanie dla ojczyzny, kultury i sztuki wciąż inspirują nas wszystkich. 🎉🎂


Hrabia Konstanty Zamoyski.

Dumny arystokrata, nieprzeciętna indywidualność i przede wszystkim kolekcjoner, który zafundował Kozłówce niezapomniany pałac oraz pełne uroku otoczenie, poprzez „bardzo indywidualne umiłowanie sztuki stworzył z kopii i naśladownictwa całość oryginalną i niepowtarzalną, kreację polską, ale i na wskroś europejską, która bez wielkich zabiegów scenografów mogła być filmowym pałacem […]” J. Szczepaniak. To, co pozostawił po sobie z całego serca doceniamy i pielęgnujemy.

 

Hrabina Jadwiga Zamoyska.

Niestrudzona działaczka społeczna i znana z niezwykłej kulturalnej aktywności naczelniczka „Sokolic”, ciągle jest dla nas inspiracją. Jej pomysłowość, niezwykła siła charakteru, niezłomność ducha oraz pasja do sztuki, muzyki i teatru przyczyniły się do rozwoju Kozłówki jako ośrodka artystycznego.

 

Dziękujemy za Wasze dziedzictwo i za to, że każdego dnia w Waszych postawach odnajdujemy siłę do dalszej pracy na rzecz kultury i sztuki.

W dniu urodzin życzymy Wam wiecznej chwały i niekończącego się szacunku.

Alert Systemowy