Autor: Oliwia Kaczmarzewska

Dofinansowanie projektu „Tableau vivant, czyli żywe obrazy z kozłowieckiego pałacu”

3 kwietnia 2025
Na grafice widnieje logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po lewej stronie znajduje się biały orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem. Po prawej stronie, na białym tle, widnieje napis w czarnym kolorze: „Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego”. Pod tym tekstem znajduje się cienka czarna linia, a pod nią – grubsza linia w barwach czerwono-białych, nawiązujących do flagi Polski.
Poniżej widnieje dodatkowy napis w języku polskim:
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.
Całość ma oficjalny charakter i jest utrzymana w biało-czerwono-czarnej kolorystyce.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Na grafice widnieje logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po lewej stronie znajduje się biały orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem. Po prawej stronie, na białym tle, widnieje napis w czarnym kolorze: „Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego”. Pod tym tekstem znajduje się cienka czarna linia, a pod nią – grubsza linia w barwach czerwono-białych, nawiązujących do flagi Polski. Poniżej widnieje dodatkowy napis w języku polskim: „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”. Całość ma oficjalny charakter i jest utrzymana w biało-czerwono-czarnej kolorystyce.

Z wielką radością informujemy, że Muzeum Zamoyskich w Kozłówce otrzymało dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Edukacja kulturalna" na projekt „Tableau vivant, czyli żywe obrazy z kozłowieckiego pałacu”. Kwota dofinansowania wynosi 69 000 zł.

Wnioskowany projekt ma na celu przybliżenie młodzieży życia XIX-wiecznej arystokracji poprzez realizację „żywego obrazu” – popularnej rozrywki salonowej tamtych czasów. Projekt rozpocznie się od zwiedzania pałacu w Kozłówce, gdzie młodzież wybierze dzieła sztuki, które staną się inspiracją do dalszych działań. Uczestnicy poznają również obyczaje, modę i styl życia elit, co ułatwi im wcielenie się w historyczne postacie.

Zaplanowane warsztaty teatralne odbędą się w Muzeum oraz w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie, gdzie pod okiem profesjonalistów uczestnicy będą mogli  zgłębić kulisy pracy scenicznej. Następnie młodzież, podzielona na grupy: teatralną i scenograficzną, zajmie się opracowaniem scenariusza spektaklu, kreacją postaci oraz przygotowaniem scenografii i rekwizytów. Stworzone przez uczestników "żywe obrazy" oraz ich historie zostaną zaprezentowane szerszej publiczności dwukrotnie podczas widowiska końcowego.

O wszystkich podejmowanych działaniach będziemy informować na naszych kanałach w mediach społecznościowych i na stronie internetowej.

 

Alert Systemowy